Masło orzechowe
Masło orzechowe to nasza mała miłość :D Kiedyś myślałam, że będąc na diecie nie można go jeść - o jak ja się myliłam. Patrzyłam na sklepowe masła orzechowe, a tam oprócz orzechów dodatkowo cukier, sól i inne cuda. Odchodziłam z kwitkiem, bo takiego dorabianego masła nie chciałam. Pewnego pięknego dnia odnalazłam masło orzechowe zrobione w 100% z orzechów i bez żadnych ulepszaczy, jaka była moja radość :D Takie cudo to mogę jeść.
Dobre jakościowo masło orzechowe posiada dobre tłuszcze. Obecnie jest bardzo ważnym elementem mojej diety która w dużym stopniu opiera się na zdrowych tłuszczach, a masło orzechowe świetnie się do tego nadaje.
Dobre masło orzechowe można zrobić również w domu, jest to nawet dość proste jednak trzeba mieć silny blender i kupić dobre jakościowo orzechy.
Moim ostatnim odkryciem jest masło orzechowe firmy Myprotein ( o takie http://www.myprotein.pl/sports-nutrition/maslo-orzechowe/10530743.html?affil=thgppc&gclid=CJzlze31vcoCFYTacgod8aIIIw&gclsrc=aw.ds&dclid=CIvU1e31vcoCFZBVGAod11IK9g )
Jest sprzedawane w 1 kg wiaderku, które po otwarciu trzymam w lodówce. Jestem bardzo zadowolona bo ma kawałki orzechów. Świetnie się sprawdza na śniadania, słodkie obiady oraz deserki :)
Taka kilogramowa przyjemność kosztuje około 40-50 zł.
Może wydawać się drogie, ale jest to masło dobrej jakości i starcza na długo :)
U mnie takie wielkie opakowanie uchowało się przez ponad miesiąc, gdzie jadły go dwie zakochane w maśle orzechowym osoby i wykorzystywałam je również do wypieków w okresie świątecznym :)
Mój mąż dodatkowo podjadał je w nocy (myśli, że nie wiem ;p ale ja wszystko wiem :D) dlatego też pewnie starczyło by na trochę więcej.
Jest smaczne, syte - nie słodkie, chrupkie bo ma kawałki orzechów.
Jedyny minus jaki dostrzegam to to, że jest w plastiku - wolę szklane opakowania.
Jeżeli szukacie masła orzechowego dobrej jakości to mogę je Wam spokojnie polecić.

0 komentarze:

Publikowanie komentarza